Our range of products include led cinema step light and theater step light.
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3 W |
| Power | 3W |
| Light Source | LED |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| CCT | RED |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | RED |
| IP Rating | IP-20 |
| Body Material | Aluminium |
| Ingress Protection | IP20 |
| Brand | llumax |
| Voltage | 12 V |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Cover Color | Black |
| Install Type | Surface Mounted |
₹ 1060 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3 W |
| Power | 3W |
| Lighting Type | LED |
| Light Source | LED |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Usage/Application | theater |
| CCT | BLUE |
| Body Material | Aluminium |
| Ingress Protection | IP20 |
| Lighting Color | BLUE |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Cover Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| deal in | new |
Naveen Shrivastava (Director)
Illumination India
Unit No. 115, B Wing, 1st Floor, Nidhi Industrial Complex, Sativali Road, District Palghar
Gokhiware, Mumbai - 401208, Maharashtra, India